Desiderat

Miejsce Są miejsca urzekające swoją magią, powracające w snach przez całe życie... Do takich należy ta kraina w środku Azji, gdzieś pomiędzy cudownymi jeziorami, bezkresnymi stepami i pustyniami,odgrodzona od cywilizacji groźnym murem niebotycznych gór.
Czas ... najwyższy, bo i tam „dobija się” cywilizacja masy i popeliny.
Kwalifikacje Pierwszy raz stanąłem na szczycie góry u boku Ojca mając pięć lat... i wystarczyło.Odkąd pamiętam chodzę w góry, a od dziesięciu lat w te najwyższe. Praktycznie każdy wolny czas tam spędzam, więc nie pytaj mnie: „jak wyglądało lato w tej dekadzie w Polsce” wiem jak wygląda ono na bezkresnych stepach Kazachstanu, w syberyjskiej tajdze, na pustyniach Turkmeni, na wyżynach Uralu i Zakaukazia oraz nadkaspijskich nizinach zapamiętałem jego blask na żurawiach wież wiertniczych i minaretach meczetów w Baku, na kapiących złotem kopułach syberyjskich cerkwi, w fontannach oaz Aszchabadu i na bruku targowisk w Taszkiencie, Osz i Kaszgarze. Szukałem przed nim ochłody w morzach Kaspijskim i Aralskim, w jeziorach i rzekach Syberii, oraz na lodowcach Pamiru, Tien-Szanu i Ałtaju ukojenie zaś odnajdywałem na graniach, ścianach i szczytach Biełuchy, Karagien-Basza, w dalekim Kurumdy, Andach, na Piku Pabiedy, turniach Baltoro oraz na wielu bezimiennych górach.
By wreście marzyć o nim w cieniu zim na K2,  Nanga Parbat a także podczach śneżnych włóczęg po Kaukazie, Bałkanach, Karpatach.
Koszty O te zapytasz z niepokojem...
Duże, odpowiem bez zająknięcia – bo na ile wycenisz marzenia? Ja zapłaciłem za nie nocami nieprzespanymi z zimna, ze strachu i ze zmęczenia. Dniami w huraganie, śnieżycy i w iście „piekielnym” żarze... a o palcach u lewej stopy nie wspomnę. Zapłaciłem i pomimo tego nadal uważam się za szczęściarza, bo nie każdemu dane jest budząc się, zawdzięczać tenże cud - nie politykom, koneksjom, urodzeniu czy też koniunkturze ale tylko i wyłącznie sobie, partnerowi ... no i  górom.
Etomite »

blogK2.com

« Error »

Etomite encountered the following error while attempting to parse the requested resource:
« Execution of a query to the database failed »
      SQL: INSERT INTO `blogk2_blogk2`.blogK2_log_operating_systems(id, data) VALUES('3015360460', 'Not identified')
      [Copy SQL to ClipBoard]
 
Parser timing
  MySQL: 0.0055 s s(45 Requests)
  PHP: 0.0109 s s 
  Total: 0.0165 s s